Medovina z dubového sudu 0,187l

Kód: 425
Novinka
Neohodnoceno
89 Kč
Skladem

Medovina z Cidliny, která zrála pouze na dubových sudech

Objem: 187 ml
Obsah alkoholu: 11,8%
Složení: med květový, voda

Nákupem této položky potvrzujete, že jste starší 18-ti let.

Příznivě působí na trávící trakt. Může se podávat jako aperitiv i digestiv s plátkem pomeranče.

Doporučujeme vychutnávat chlazenou nebo naopak ohřátou do 40°C

Během stádia zrání jsme zkoušeli nechat medovinu v různých materiálech, jako plast, nerez, sklo či dřevo. Dubové sudy u nás vyhráli a doufáme, že i Vám v chuti přinesou přidanou hodnotu. 

Medovina vzniká kvašením hustého medového roztoku, který necháváme kvasit při nižších teplotách, kdy si zachová především své medové aroma. Následně medovina zrála pouze v dubových sudech, které byly vypalovány, což dodává přidanou hodnotu naší medovině. Tak na Vaše zdraví!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nákupem této položky potvrzujete, že jste starší 18-ti let.

Naše včelařství má tradici už od roku 1980, ale výroba medovina je záležitost posledních zhruba 10 let, kdy jsme se prokousávali především různými technikami a také možnostmi, jak se k výslednému produktu - MEDOVINĚ - dopracovat. Zakládáme si především na tom, aby naše medovina vznikla pouze pomocí medu, vody a kvasinek. Samozřejmě ochucené medoviny obsahují ještě přidanou přírodní složku, ale žádné umělé dochucovadla, kuléry apod. v našich medovinách opravdu nehledejte.

Suroviny, které používáme pro výrobu:

Med
Med na výrobu medoviny pochází výhradně z našich včelstev, která máme umístěny v zalesněné a kopcovité krajině. Tato oblast není nijak průmyslově zatížená, spíše je pro včelstva vhodná díky tomu, že je poměrně ekologicky čistá. Největší důraz klademe na kvalitu získaného medu. Při získávání medu pracujeme co nejšetrněji s produktem samotným, ale také se včelami.
 
Voda
Voda je v medovině zastoupena největším dílem, proto není žádným překvapením, že právě voda má velký vliv na výslednou chuť medoviny. Do našich medovin používáme opravdu vodu kvalitní, která zároveň také dobře prokváší.
 
Kvasinky a živná sůl
Z důvodu, že med s vodou je poměrně hustý roztok, nelze proto použít jakékoli kvasinky. Nám se nejvíce osvědčily takové, které kvasí okolo 16 °C, a oproti kvasinkám, které kvasí při vyšších teplotách, zachovávají více aromatických látek.

Doplňkové parametry

Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ
Hmotnost: 0.5 kg
Ověřeno zákazníky