Včelí pyl rouskovaný 100g

Kód: 535
Neohodnoceno
145 Kč
Skladem

100g

Včelí pyl rouskovaný - květový

Přestože pyl řadíme mezi včelí produkty, jedná se o produkt kvetoucích semenných rostlin. Jsou to pohlavní samčí buňky uložené v pylových tyčinkách a slouží k rozmnožování rostlin přenesením dědičné informace přes buňky samičí - v semeníku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Díky jedné buňce pylu se vylíhnou 2 včelky mladušky.

 Pyl perga také slouží k výrobě mateří kašičky, kterou je krmena matka.

● Za rok včelstvo spotřebuje 25 - 40 kg pylu i více.

 Při sběru je pro včelu pyl lákavější než nektar, ze kterého se tvoří med.

Jak se z pylu stane rousek?

Včelky létají z květu na květ, přičemž se na chloupcích jejich kožíšku zachytávají drobná zrnka pylu. Ten sčesávají kartáčky na nohách do tzv. košíčků, které mají na třetím páru noh. Přidávají k pylu obsah medného váčku a svých žláz a tzv. tlačítkem ho do košíčků pěchují a tvoří z něj rousky. Ty pak nosí do úlu.

Na co včely potřebují pyl?

 

Takové rousky pylu pak ukládají do jednotlivých buněk. Včelky je pak 4-6 dní dále zpracovávají pomocí výměšků žláz a medu. Hlavičkami je dusají, aby v nich nebyl vzduch. V buňkách dochází k mléčnému kvašení, při kterém popraská ochranný obal pylového zrna.

Takto se z rousku pylu stane pyl perga - plástový pyl nazývaný také jako včelí chléb. Je nezbytný k přežití celého včelstva. Tímto procesem si včely zajistí v potravě přísun bílkovin, tuků, enzymů a minerálních látek. Med je naopak zdrojem tepla, sacharidů-energie a minerálních látek.

Doplňkové parametry

Kategorie: VČELÍ PRODUKTY
Hmotnost: 0.15 kg
Ověřeno zákazníky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení